Programy pro mining: recenze variantů a kritéria vyběru

24.07.2018

Lepší nabídky

První půjčka:
100 000 Kč - 2 000 000 Kč
termíny: 1-20 let
úroková sazba: 0.02%
První půjčka:
500 Kč - 5 000 Kč
termíny: 5-30 dní
úroková sazba: 0%-1%
První půjčka:
500 Kč - 9 000 Kč
termíny: 7-45 dní
úroková sazba: 0%-1.1%

Miningové programy - jsou nejen nejdiskutovanějším tématem, ale i nezadatelnou časti těžby kryptoměny. Co je za aplikace pro mining a na jaké jeho kritéria se stoji orientovat pro správný výběr. ¨Právě pro to projedname.

Za poslední roky téma kryptoměn získala velkou populárnost. Jestli dřív o Bitcoinech a Altkoinech mluvily jen “mezi očima”, tak dnes jsou populární pro široké veřejnost. Hodně lidí kteří jsou “daleko” od programování a tradingu se snaží šetřit kryptoměnu a spoléhají si získat hromadu peněz.

Kdo nemůže, nebo nechce se nakoupit kryptoměnu za obyčejně peníze vybírají si alternativní cestu - mining monet na počítači nebo ve speciální farmě.

Mining opravdu dává možnost těžit kryptoměnu, ale úspěšní těžba je možná jen při sledování třech podmínek:

 • koupit si vhodné vybavení;
 • nainstalovat spravnou aplikace pro mining;
 • rozumět, co s tím dělat.

Co je to aplikace pro mining

Aplikace pro mining - je to software rozpracovaný speciálně pro těžbu kryptoměn.

qcZmhdDajP81XoXhTwoLmFiEOZ2aUspV.jpg

Jak je známo, podstatou miningu je provedení matematických vyčíslení pro otevření nových bloků rozmisťovacích platform (kupříkladu, Bitcoinu nebo Etherumu).

Krátce a dobře, vy poskytujete systém výpočetní výkonnosti a dostanete odměnu jako monety. Aby počítač rychle řešil nové potřebné úlohy, Vám potřebné (a) dobré výpočetní výkonnosti a (b) vysokopřésní výpočetní algoritmy.

Potřebnou výkonnost dá procesor, grafická karta, asik nebo farma, ale pro vyplnění vyčíslení potrebné speciální aplikace pro mining. Jestli vybavení - je prostě železem (hard), tehdy aplikace - jsou softy, které dovolí využívat výkonnosti počítače.

Jestli jste už nainstalovali na počítač výkonný procesor nebo grafickou kartu, připojili asik nebo využíváte celou farmu,další vaši kroky musí vypadat tak:

 • Zahájit krypto peněženku na kterou se budou převadět monety.
 • Stahnout a nastavit aplikace pro mining (stahnout soft je možné na webové stránce GitHub nebo na jiných webových stránkách).
 • Naladění miningu: těžené monety (jestli aplikace se hodí pro těžbu různých kryptoměn), využívané vybavení (vybrat si ze seznamu nebo zapsat v příkazovém řádku ručně) a nynější výkonnost montování (některé aplikace dávají možnost vystrkovat proměnnou výkonnost).
 • Spustit těžbu kryptoměny.

Jaké funkce uskutečňují programy pro mining

Jak jsme už zjistily, hlavní jejich funkce - vyplenění vyčíslení. Ačkoli s otevřením nových bloků mining se zákonitě komplikuje, proto objevují se nové požadavky k vybavení a programům pro mining.

Není divu, že vývojáři snaží zlepšit svůj soft pomocí doplňkové funkcí. Mezi nimi jsou:

 • «rozjetí» grafické karty (zvýšení rychlosti její práci pro efektivnější mining);
 • nastavení využívacích výkonností;
 • monitoring stavu vybavení;
 • seřízení zahřívání grafických karet a procesoru;
 • přepnutí mezi vybavením.

Právě programy pro mining dávají možnost maximálně využívat výkonnost vybavení. Proto, od správného výběru programu záleží efektivita fungování procesoru nebo grafické karty.

Například, koupili jste bombovou kartu od NVidia, která se rozbíhá do 80 MH/s, ale si nainstalovaly jednoduchý program, který dovoli dělat správné vyčíslení při maximální výkonnosti 40 MH/s. Totiž, polovinu potenciální výkonnosti nevyužíváte vůbec, tedy, vydělávate na miningu méně, než Vám dovoli vybavení. Je to všechno kvůli nesprávného výběru programu.

Jak vybrat aplikace pro mining

Především, musíte stanovit, jakou jste kryptoměnu budete těžit.

V mining různých monet založené různé algoritmy. Například, Bitcoin funguje na základě Blockchain, Iota - základě rozdělovacího rejstříku Tangle, a Monero využívá algoritmus CryptoNight. Proto, pro těžbu tou nebo jinou kryptoměny se hodí různé programy, naladěné pod tyto algoritmy.

Dál, je třeba vyhodnotit výkonnost zařízení pro těžbu a zvolit program, který je vhodný pro použité železo.

Pokud váš procesor nedosáhne výkonnosti více než 20 MH/s, jaký je smysl ve spuštění "těžkého" programu, který je navržen tak, aby pracoval s výkonnostmi od 50 MH/s? Tak můžete nejen přehřívat železo, ale obecně vyřadit s provozu počítač. Nemusíte si brát nejjednodušší soft jenž naladěný na slabé vybavení, to bude neúčelným využíváním existujících výkonů.

Třetí důležitý moment - typ miningu.

Pro mining na grafických kartách, procesorech a asikech, zpravidla, využívají různé programy. Existují univerzální programy, ale většina z nich vyrábějí odděleně pro GPU-, CPU- nebo ASIC-miningu.

Mimo těchto hlavních kritéria, musíte se také obratit pozornost na jiné důležité parametry programů pro mining:

 • možnost těžby různých kryptoměn (jední programy jsou naladěné pod konkrétní kryptoměnu, jiné dovoli těžit různé monety);
 • pohodlí rozhraní (je intuitivně a grafické pochopitelný, který půjde také pro nováčky, nebo konzolný, a tam jsou potřebné zběhlosti se skripty);
 • Přítomnost doplňkových funkce (regulování zahřátí, možnost práce ve fonovém režimu, automatický výběr výpočetních algoritmů a j.)

ppCKGDDv5561YANFM5MclqjYwTj80WJX.jpg

Jestliže jste jen seznamite s miningem kryptoměny, vybírejte programy s grafickým rozhraním. Pro nováčky tam pracovat je lehčí: informace jsou zadávány ve speciálně označených polích a samotná těžba je spuštěna jednoduchým klepnutím na tlačítko.

Konzolní programy dávají více možností pro detailní nastavení miningu, ale všichni povely se musíte psát ručně v systémovém souboru s příponou .bat. Proto je třeba se naučit všechny základní skripty a další příkazy.

Populární aplikace pro mining kryptoměn

Pro větší názornost, podíváme se na populární programy pro mining kryptoměn, které už dokázaly svou praceschopnost a pořídily si vlastními online skupinami.

Poslední bod je důležitý tím, že v podobné instrukce po nainstalování a nastavení těch programů je možné nalézt na tematických fórumech nebo webových stránkách věnujících určitou programu.

 • CG Miner - jedna z nejpopulárnějších aplikace pro těžbu Bitcoinu, hodí se pro mining na procesoru či asiku. Hlavní předností - vysoká stabilita a efektivní fungování ve fonovém režimu. jiný slovy, nemusíte stále sledovat za fungováním programu - spustili vyčíslení a pak můžete dělat co zachcete. Mimo to, je to jeden z programů do kterého přikládá testové soubory s návodem k použití pro uživatele. Nic méně pro nováčky to může vypadat složité. Tato varianta pro zkušených uživatelé, kteří si zvykly pracovat se scripty.
 • GUI Miner – jednoduchý ale funkcionální program pro CPU-mining Bitcoinu. V podstatě, je to praktický přesná kopie CG Miner, ale “zabalený” v grafický obal. Pracovat s nim komfortnější, ale zkušení minery dávají přednost známému a spolehlivému CG Mineru. Nováčkům je potřeba v trénování na GUI Mineru, a pak už překročit do CG Mineru.
 • Nheqminer – náročný konzolní program, který pomáhá v těžbě Zcashu pomocí grafické karty nebo procesoru. Avšak, při CPU-miningu úroveň nákladu na procesor může dosahovat 100%, kvůli čemu se vybavení často lámaje. Vývojáři do dnešního dne nemohou řešit ten problém, proto je lepší využívat program pro mining na grafické kartě. Musíte ale si všimnout, že oficiální instrukce není, proto všichni příkazy musíte psát přes konzolu. Tato varianta hodí jen pro zkušených uživatel, kteří mohou pracovat se scripty a hledají si vhodný program pro mining ze Zcashu.
 • Miner Gate – univerzalní a velmi jednoduchý program pro mining 14 kryptoměn, včetně Bitkoinu, Litecoinu, Ethereumu, Zcashu Monero, Dashu a Bytecoinu. Vyznačuje se pohodlnou grafickým panelem a vestavěným převodníkem virtuálních měn. Ještě se smart režimem, ve kterém systém sám vybírá, jakou kryptoměnu je výhodné teď těžit. Svůj výběr aplikace dělá vycházející z použitých výkonností a nynějšího kurzu kryptoměn.
 • Claymore’s Dual Miner – unikátní aplikace pro paralelní mining Ethereumu a jednou z čtyř kryptoměn (Pascal, Decred, Lbry nebo Siacoin). Aktualizované verze programu jsou také vhodné pro mining Monero, Comodo, Zcash a Bitcoin. Hodí pro práce s výkonnými grafickými karty NVidia a AMD. Dává možnost efektivnímu rozjetí grafické karty a kontrolovat úroveň nahřátí vybavení.
 • Ufasoft Miner – velmi jednoduchý program pro CPU-miningu Bitcoinu, Biteforsu Solidcoinu a Tenebrisu. Z plusů: pohodlný grafický interface, regulace teploty procesoru a není velké systémové požadavky. S posledním bodem je spojený nedostatek - nepůjde pro výkonné vybavení a to znamená, že důsledky miningu budou malými. Nicméně, je to ideální varianta pro nováčky, kteří se chtějí vypořádat během procesu těžby kryptoměny.
 • Diablo Miner – pokročilý soft pro GPU— a CPU- mining Bitcoinu. Obrovská převaha programu je v synchronizaci s nejvýkonnějším vybavení (například, novějšími grafickými karty Nvidia 8 a AMD 79), co přímo ovlivňuje na výkonnost miningu. Avšak, počítající komplikovanou konzole interfacu a absence tam nějakých grafických sestavujících, program hodí pouze pro pokročilé uživatele.
 • Nice Hash Miner – je univerzální program, který dovolí miningovat monety jak přes procesor, tak i přes grafickou kartu. Hlavní výhoda - automatické vybírání optimálního algoritmu pro těžbu monet na existujícím vybavení. Program hodí pro mining různé kryptoměny, ale všichni vytěžené monety konvertuje v Bitcoiny. Poslední se nelíbí mnohým lidem, neboť automatická kovnertace nedá si možností koupit jiné kryptoměny a vydělávat si na změnách kurzu.
 • Awesome Miner – funkcionální program pro profesionální minery pracující s několika vzdálenými počítači. Díky vestavěnému algoritmu program sleduje nejvýhodnější měny pro miningu měny a může automatický měnit těžící měnu. Například jestli nynější montování programu lepší všeho jde pro těžbu Ethereumu, program pošle příkaz vzdáleným počítačům, aby získal právě ETH. Pokud upgradujete farmu a bude tam výhodnější těžit Litecoin, Awesome Miner začne těžit právě to. Další výhodou programu je automatické sledování nynějšího zatížení a teploty zařízení. Přidejte k tomu pohodlný grafický interface a efektivní práci ve fonovém režimu, pak pochopite, proč sní pokročilým minerům Awesome Miner. Jediným mínusem - na rozdíl od jiných programů - ta utilita je placená. Základní verze stojí 30 dolarů, ale nejlepší stojí kolem 800 dolarů.

Uvedli jsme v seznamu jen populární programy pro mining, ale na dnešní den jsou už stovky.

KEQWxSfjQF8s7PeZmL7TqwWAe2mtkjNZ.jpg

Když jste vybíráte program, tak si pamatujte, že jej role je neméně důležitou čím role vybavení.

Bez speciálního softu, dokonce nejvýkonnější procesor nebo grafická karta - je prostě železo, které ovšem ovlivňuje na funkcionál počítače, ale nedává možností pro vydělávání na miningu. Tímto způsobem programy pro mining jsou důležité nástroje pro monetizace vybavení.

Je i jiný důležitý moment - software ovlivňuje úroveň ziskovosti miningu. Na praxi, při využívání různých programů, efektivita práci stejného zařízení se mění v rozmezí 10-20%. Totiž, správně vybraný a nastavený program dovoli vyždímat z vybavení maximum založeného výkonu.

Lepší nabídky

První půjčka:
100 000 Kč - 2 000 000 Kč
termíny: 1-20 let
úroková sazba: 0.02%
První půjčka:
500 Kč - 5 000 Kč
termíny: 5-30 dní
úroková sazba: 0%-1%
První půjčka:
500 Kč - 9 000 Kč
termíny: 7-45 dní
úroková sazba: 0%-1.1%
Náš web používá soubory cookie, které sbírají data o návštěvách webu. Tato data nám pomáhají zlepšit bezpečnost, dostupnost a pohodlí při používání webové stránky. Prosím, obeznamte se s základními ustanovení o cookies a souhlaste s jejich použitím. Můžete blokovat a odmítat soubory cookies, které nainstalovaní na vašem počítači, pomocí nastavení parametrů prohlížeče.